Lékárna v nádražní hale

22. září 2008 v 20:50 |  informace ČD

Na nádraží v Pardubicích funguje ode dneška nová lékárna

22.9.2008 -13:53:00
Hlavní vlakové nádraží v Pardubicích nabízí cestujícím další doplňkovou službu. Ve zmodernizovaném prostoru po bývalé informační kanceláři a směnárně zahájila dnes 22.září 2008 odpoledne provoz nová lékárna s příznačným názvem Lékárna La gare ("nádraží").
České dráhy na přelomu roku zavedly na pardubickém hlavním nádraží nový systém odbavení zákazníků a díky účelnější skladbě přepážek došlo k uvolnění části prostoru odbavovací haly. Právě tam mohly vzniknout nové komerční prostory. "Zkvalitnili jsme tedy vlastní služby cestujícím a navíc jim můžeme přímo v odbavovací hale nabídnout další provozovnu se sortimentem, který každodenně potřebují," říká ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD v Pardubicích Michal Štěpán a přidává další přednost nové lékárny: "Zákazníci vedle velmi příjemného zrekonstruovaného prostředí určitě ocení, že lékárna je v provozu už od půl sedmé ráno, v sobotu od sedmi hodin."
"Stavební úpravy nás vyšly na víc než jeden milion korun a díky dobré spolupráci s Českými drahami se nám podařilo rekonstrukci prostor dokončit za pár týdnů. Časem bychom chtěli lékárnu otevřít i v neděli," doplňuje majitelka lékárny doktorka Jaroslava Mokrá.
České dráhy se snaží systematicky zkvalitňovat kulturu cestování a rozsah doplňkových služeb na svých nádražích. Příkladem mohou být probíhající revitalizace výpravních budov v Havlíčkově Brodě, Ústí nad Labem nebo v Praze hl.n. Nádraží by se tak měla postupně změnit ve společensko-obchodní zóny, kde lidé nebudou jen čekat na vlak, ale dají si třeba kávu nebo jednoduše nakoupí. "Jsem rád, že pozadu nejsou ani Pardubice. Vedle tradičního knihkupectví už funguje obchod s potravinami, internetová kavárna, prodejna denního tisku, trafika a další. Před pár týdny zde byla otevřena prodejna perníku a cestující mají samozřejmě k dispozici i moderní restauraci," uzavírá Michal Štěpán.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak hodnotíte služby poskytované v ČD-Centru Pardubice hl.n.?(známkujte jako ve škole)

1 43.7% (87)
2 16.6% (33)
3 12.1% (24)
4 12.6% (25)
5 15.1% (30)

Komentáře

1 demised | Web | 7. září 2016 v 9:00 | Reagovat

pujcka 500 do vyplaty :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.