Poškozené vedení v České Třebové zastavilo vlaky z Moravy do Prahy

9. května 2008 v 15:48 | idnes |  mimořádnosti v přepravě

Poškozené vedení v České Třebové zastavilo vlaky z Moravy do Prahy

//<![CDATA[ Misc.createSwitch("zoom", [["azoom-1", "zoom1"], ["azoom-2", "zoom2"], ["azoom-3", "zoom3"]], [Storage.data, "zoom"]); //]]>
9. května 2008 V České Třebové došlo k nehodě, kvůli které se dopoledne zastavil provoz na části koridoru z Prahy na Moravu. Spadlé trolejové vedení poškodilo pantografy lokomotiv. Vlaky nabraly zpoždění, spoje mezi Brnem a Prahou jezdily odklonem přes Havlíčkův Brod. Provoz se obnovil krátce po poledni.
vlak, železnice, čd, české dráhy, koleje
K nehodě došlo krátce po deváté hodině dopoledne. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského se přerušil provoz mezi Českou Třebovou a Ústím nad Orlicí v obou směrech.
"Důvodem je vážné poškození trakčního vedení na trati. Při této závadě došlo k poškození pantografů lokomotiv u dvou spojů a k jejich zpoždění. Na místě závady trakčního vedení na trati dále uvázl vlak Ex 522 Mojmír z Veselí nad Moravou do Prahy," upřesnil Šťáhlavský.
Podle pracovníka nádraží v České Třebové spadlo na lokomotivu trolejové vedení. Zatím se vyšetřuje, co bylo příčinou nehody.
Vlaky sice nabíraly zpoždění, ale některé spoje mezi Brnem a Prahou byly odkláněny přes Havlíčkův Brod. "Provoz byl obnoven ve 12:15. Některé dopoledne zpožděné spoje mohou ještě v odpoledních hodinách dojíždět do svých cílových stanic ze zdržením," upřesnil mluvčí ČD.
Dohromady bylo nutné odklonit pět vlaků včetně spojů SC Pendolino mezi Prahou a Ostravou či vlak EuroCity Jan Jesenius z Budapešti do Berlína. Některé vlaky byly nahrazeny autobusy nebo počkaly na konec výluky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký máte názor na způsob odbavení v UŽST Pardubice hl.n.,zavedený na konci roku 2007 ?

plně vyhovuje
lepší bylo staré ČD Centrum
toto řešení je nepřehledné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.