Fanoušek Baníku zemřel cestou na Spartu, vypadl za jízdy z vlaku

10. května 2008 v 22:20 |  černá kronika

Fanoušek Baníku zemřel cestou na Spartu, vypadl za jízdy z vlaku

sobota 10.května 2008
Příznivci fotbalového klubu Baník Ostrava přijeli do Prahy. Jejich náladou ale otřásla cestou do metropole tragédie. Před jedenáctou hodinou vypadl jeden z fanoušků mezi stanicemi Bezpráví a Brandýs nad Orlicí ze zvláštního vlaku R 100208 vypraveného z Ostravy. Souprava musela zastavit v Zámrsku asi 20 km od místa neštěstí.
Fanoušci Baníku vyrazili do Prahy vlakem i autobusy.foto: Michal Doležal,
Jeden z fanoušků ve vlaku sdělil MF DNES, že jeden člověk vypadl, když si otevřel dveře při kouření. Souprava se skládala ze starých vagonů,které České dráhy nasazují na posilové rychlíky,které jezdí v pátek odpoledne na trase Praha-Bohumín a vracejí se zpět v neděli.
Policie nejprve oznámila, že prohledává trať mezi Chocní a Brandýsem nad Orlicí. O chvilku později už fanouška nalezla. "Tělo máme, je mrtvý. Na místě je náš výjezd i záchranka," řekl iDNES.cz operační důstojník orlickoústecké policie.
"Jedná se o třicetiletého muže z Opavska. Utrpěl amputaci nohou a další zranění neslučitelná se životem," řekl ČT lékař pardubické záchranky.Po tragédii byla podle fanouška nálada ve vlaku na bodu mrazu. "Atmosféra je ponurá. Je domluvené, že ve vlaku ani cestou na stadion nikdo nebude fandit, pak se uvidí," řekl MF DNES.
Vlak stál v Zámrsku několik desítek minut. Ve 12:20 byl v místě nehody obnoven provoz po jedné koleji, za hodinu i na druhé. Zvláštní vlak přijel se zpožděním do stanice Praha - Dejvice o půl druhé odpoledne.

Pardubice hl.n.

Před jedenáctou hodinou dopolední již čekají na třetím nástupišti v Pardubicích policisté z místního oddělení železniční Policie posílení o policisty z hlídkové služby včetně psovoda.Průjezd zvláštního vlaku byl v Chocni včas,ale "Pekelný vlak"nejede.Operační důstojník Policie informuje čekající policisty o neštěstí a ti opouštějí nástupiště.O hodinu později staniční rozhlas žádá cestující "Odstupte od třetího nástupiště,projede vlak"a pár okamžiků na to se prožene Baníkovský vlak složený z 15.vozů.Žádné hlavy v oknech,žádné šály,žádné vyhozené lahve,žádná nálada...Pardubice hl.n.-průjezd bez žádného problému.
"Ihned po příjezdu vlaku do Dejvic byly inspektory a policisty prozkoumány dveře, ze kterých muž vypadl. Dveře byly v pořádku. Náhodné otevření zavřených dveří bez vlivu člověka inspektoři ČD vyloučili," uvedl mluvčí Českých Drah Ondřej Kubala.
Podle něj musela během jízdy vlaková četa napomínat fanoušky, kteří otvírali dveře a kouřili u nich.
Mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar zatím neměl podrobnosti o vyšetřování. K informaci fanouška o otevření dveří za jízdy ale řekl: "V tomto případě zřejmě nic proti předpisům nebude. Starší vozy nebyly vybavené zabezpečením proti otevření za jízdy. Pokud byl takto kdysi vagon schválen k provozu, je to v pořádku."
Baníkovci strašili Zámrsk
Obyvatelé Zámrsku se podle zjištění reportérky MF DNES obávali, aby rozvášnění příznivci fotbalu nepronikli do vsi a nenapáchali škodu. "Jsme odloučená část, stačilo by málo a mohli to tu zdemolovat," řekl jeden z nich.
Podle výpravčího doprovázelo vlak s více než tisícovkou ultras asi 40 policistů. Po odjezdu soupravy zůstalo v kolejišti mnoho odpadků a plechovek od piva.
"První skupina fanoušků odjela z Ostravy již rychlíkem v 05:45 hodin. Jednalo se o přibližně 180 osob. Kolem sedmé hodiny ranní odjely z Ostravy-Hrabůvky také dva autobusy s dalším asi 90 baníkovci," informoval mluvčí severomoravské policie Milan Klézl.
České dráhy pak po sedmé ráno vypravily ještě speciální vlak R 100208, do kterého podle mluvčího nastoupilo asi 1250 fanoušků. Další padesátka příznivců jela po osmé hodině vlakem z Ostravy-Vítkovic.
Cesta z nádraží ke stadionu probíhala podle reportérky MF DNES nezvykle klidně. "Baníkovci šli mlčky, na Letné už na ně čekaly skupinky sparťanů, které pokřikovaly. Ostravští se ale napomínali mezi sebou, že nebudou odpovídat," hlásila z průvodu.
ODKAZY:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.