Vyberte nejkrásnější nádraží!

25. dubna 2008 v 16:07 |  zajímavosti

Vyberte nejkrásnější nádraží!

Dnes odstartoval 2. ročník soutěže o nejkrásnější nádraží. Hlasování se může zúčastnit kdokoliv prostřednictvím e-mailu nebo dopisu, a to nejpozději do 15. června. O tři dny později bude slavnostně vyhlášen vítěz.
Anketu pořádá v rámci projektu "Vlídná nádraží" občanské sdružení Asociace Entente Florale CZ - Souznění. Partnery jsou České dráhy, Správa železniční dopravní cesty, Český rozhlas 2 - Praha, občanské sdružení Plzeňská dráha a Mikroregion Konstantinolázeňsko.
Soutěž o nejkrásnější nádraží České republiky byla poprvé vyhlášena v loňském roce. "Vítězem se stalo nádraží v Ostroměři. Lidé tu ocenili zejména čistotu a přívětivý personál, který pečuje o nádraží nad rámec svých povinností," říká Drahomíra Kolmanová, ředitelka Asociace Entente Florale. "Příjemných nádraží je po celé republice bezpochyby celá řada. Cílem soutěže je tato nádraží najít a všechny, kdo se na jejich dobrém stavu podílejí, po právu odměnit. Soutěž zapadá do projektu Vlídná nádraží, jehož cílem je ve spolupráci se správcem železnice, místními organizacemi i jednotlivci postupně obnovovat krásu železničních zastávek a nádraží," doplňuje.
"Po celé republice jsou stovky nádraží, mnoho z nich prochází náročnou rekonstrukcí, třeba v rámci projektu Živá nádraží. Ke zvelebení i těch nejmenších stanic ale často stačí poměrně málo - iniciativa ze strany našich zaměstnanců a zájem místních obyvatel nebo spolků. Podobné aktivity proto vítáme a do projektu se rádi zapojíme," říká Jiří Ješeta, zástupce ředitele Odboru komunikace ČD.
Hlasování o nejkrásnější nádraží roku 2008 proběhne ve dvou kolech. V prvním budou lidé posílat nominace svým favorizovaným nádražím, ve druhém pak vyberou mezi deseti finalisty. Ti budou zveřejněni v médiích a na webových stránkách vyhlašovatelů.
Návrhy do nominačního kola je možné posílat do 23. května na e-mail nejkrasnejsinadrazi@cd.cz nebo poštou na adresu: AEF CZ - Souznění, NKP Vyšehrad, V pevnosti 159/5b, 128 00 Praha 2.
Součástí dopisu by mělo být:
  • stručné zdůvodnění nominace nádraží
  • stručný popis, jak nádraží v současnosti funguje a co by se mohlo zlepšit
  • tři fotografie nádraží - digitální (formát .jpg) nebo tištěné (rozměr 10 × 15 cm)
Druhé kolo, ve kterém budou lidé volit vítěze, skončí 15. června. Výsledky soutěže pak budou slavnostně vyhlášeny 18. června ve vládním salonku na pražském hlavním nádraží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí nádraží Pardubice hl.n.?(známkujte jako ve škole)

1 53.3% (139)
2 14.9% (39)
3 10.7% (28)
4 3.4% (9)
5 17.6% (46)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.