Seznamka ve vlaku: hit dnešní mládeže

2. dubna 2008 v 8:03 | deník.cz |  zajímavosti

Seznamka ve vlaku: hit dnešní mládeže

Východní Čechy - Studenti ve svitavském okrese hledají partnery pro sex, nebo se mstí učitelům. Vzkazy píší na sedadla. Jejich netradiční způsob seznamování považují železničáři i cestující za vandalismus
Autor:   Redakce

Ilustrační foto. Ilustrační foto. Autor: DENÍK/Jan Jelínek
Pokud jezdíte vlakem, nemohli jste si jich nevšimnout vzkazů. Jejich autoři píší na sedačky, stolečky či stěny vlakových kupé.
Setkáte se s nimi v každém osobním vlaku a v rychlících, které rozvážejí mladou generaci do škol. Vyzkoušeli jsme, zda jde jen o zvláštní typ legrace, či se tímto způsobem chce doopravdy někdo seznámit.
Ze dvou osobních a třech rychlíků jsme vybrali několik takovýchto "seznamovacích nzerátů" a zavolali na uvedená telefonní čísla. "Ahoj, já volám na tvůj vzkaz, který jsem našel ve vlaku, že hledáš kluka na povídání i něco víc. Je to ještě aktuální," ptáme se dívky, která se má jmenovat Katka. "No, víš, on to byl spíš vtip, ani jsem nečekala, že někdo zavolá. Blby jsme s holkama. Takže to nech být," zazněla odpověď z druhé strany a telefon oněměl. První, rychlíkový vzkaz tedy příliš nevyšel. Nyní zkoušíme poslat sms na mobil, jehož číslo někdo zanechal v osobním vlaku z Letovic do Pardubic.
Reagujeme tak na vzkaz, v němž údajný sedmnáctiletý kluk hledá mladou a prsatou dívčinu pro radovánky. "Ahoj, myslím, že bych odpovídala tvým představám. Jaký jsi ty a kde bychom se setkali?" Odpověď přichází asi po dvou hodinách.
Mladík, který se podepisuje jako Michal, zve domnělou dívku na víkendový pobyt na chatě svých rodičů.
Předtím ale požaduje zaslat prostřednictvím mobilu fotografii dívky. Využíváme fotografii dcery jedné z kolegyň. Fotka se zřejmě líbí. Vzápětí přichází odpověď, ve které je uvedeno, kdy a kde se mají hrátky odehrát. Mladík se zároveň ptá na zdraví dívky a navrhuje aby dívka přijela i s nějakou kamarádkou. Když odhalíme naši pravou identitu, přestane s námi ale okamžitě komunikovat. Mobil má vypnutý ještě další dva dny.
Podobně jsme dopadli i na třetím telefonním čísle. Sexuální uspokojení tentokrát hledala šestnáctiletá dívka. Vzkaz se nacházel v kupé rychlíků jezdícího mezi Brnem, Svitavami a Prahou. "Jo, to jsem psala já, ty bys měl zájem?" ptá se hlas a hned také oznamuje. "Víš, ale nebude to jen tak, musím si pronajmout byt a tak, kolik jsi schopný mi přispět?" zní první "obchodní nabídka na sex. Nabízíme tisíc korun a jsme přijati. Setkat se máme za dva dny v Pardubicích na nádraží. I tato dívka, či žena s námi už ale po oznámení, že jsme od novin, odmítla komunikovat a její mobil oněměl.
Na dalších třech telefonních číslech jsme se dozvěděli, že jde o hloupý vtip. Volaní majitelé uvedených čísel prý žádný vzkaz ve vlacích nezanechávali. Usuzují, že s největší pravděpodobností jde o vtip spolužáků a kamarádů.
Zkoušíme štěstí ještě na dvou telefonech. Poprvé se dozvídáme, že mladík takto hledal dívku na zábavu, ale vzkaz je prý už přes dva měsíce starý, a proto i neaktuální. Nyní už má prý navíc i stálou partnerku a o seznámení přes vlak nestojí.
Na posledním zvoleném čísle se ozývá profesorka z jistého odborného učiliště. "Dozvídáme se, že jsme už asi desátí, kdo ji na vzkaz odpovídá. "Samozřejmě jsem nic takového nepsala, ale je mi jasné, kdo za tím bude," říká pedagožka s vysvětlením, že pomsty žáků za špatnou známku nebo napomenutí, jsou dnes opravdu nevyzpytatelné. (René Flašár)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak hodnotíte bezpečnostní situaci,kdy na nádraží slouží v noční době bezpečnostní agentura Sipadan?

výrazné zlepšení 25.7% (28)
mírné zlepšení 20.2% (22)
stále stejný stav 38.5% (42)
zhoršen stav 15.6% (17)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.