Přechodné omezení pro vozíčkáře

24. dubna 2008 v 13:58 |  bezbariérovost

Přechodné omezení pro vozíčkáře

1) Z důvodu revize plošiny mezi horní a dolní částí vstupní haly budovy ŽST.Praha hlavní nádraží s okamžitou platností není možné na Praze hlavním nádraží přijímat ani odesílat vozíčkáře, kteří budou chtít z tohoto nádraží vyjít po příjezdu vlakem ven nebo přes něj nastoupit do vlaku.
     
2) Jako alternativní nádraží v uzlu Praha určuji pouze Prahu Holešovice, Prahu Libeň, Prahu Smíchov a výjimečně Prahu Vršovice (jen v nouzových případech),- které jsou vybaveny mobilními zvedacími plošinami a je v nich zabezpečen bezpečný přístup od a k vlakům na příslušná nástupiště.
     
3) Při používání rychlíků směřujících od východu do Prahy hl.n. je nutné mimořádně hledat přípojové vazby na přestup v ŽST. Kolín, kde je možný přesun mezi nástupišti jen mezi 05.00 až 18.00 hodinou a to ještě výhradně s doprovodem železničního zaměstnance z důvodu stavebních prací v šachtě služebního podchodu. Mimo dobu provozu služebního podchodu v ŽST. Kolín, je nutné připoje do a z Prahy hl.n. volit s přestupem v ŽST.Pardubice hl.n., kde lze přestup mezi nástupišti pro vozíčkáře používat bez časového omezení.
     
4) V den, kdy bude plošina na Praze hlavním nádraží opravena, bude opatření tohoto telegramu částečně zrušeno s tím, že nadále platí nemožné přijímání a odeslání vozíčkářů těžších než 180 kg (vozíčkář + vozík) pro ŽST. Praha hlavní nádraží.
     
5) V Praze hlavní nádraží dále přechodně není možná překládka vozíčkáře mezi prvním a druhým nástupištěm z důvodu pokračujících stavebních prací, která bude rovněž po obnovení možnosti samostatně odvolána.

Dále upozorňujeme,že není dočasně umožněna přeprava vozíčkářů do žst.Česká Třebová a Karlovy Vary

     
  Ředitelka odboru osobní dopravy a přepravy: Ing.Luďka Hnulíková v.r.  
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký máte názor na způsob odbavení v UŽST Pardubice hl.n.,zavedený na konci roku 2007 ?

plně vyhovuje
lepší bylo staré ČD Centrum
toto řešení je nepřehledné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.