Další sebevražda v kolejišti

30. dubna 2008 v 6:22 |  černá kronika

Další sebevražda v kolejišti

Pardubice - Před sedmnáctou hodinou bylo nádraží v Pardubičkách svědkem další sebevraždy
Opět vlak si vybral jako prostředek k odchodu ze světa osmapadesátiletý muž. Podle výpovědi strojvedoucího se z nástupiště vrhnul pod rychlík z Pardubic, jedoucí směrem na Českou Třebovou. Následkem střetu utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Policie věc šetří. Takřka ze stejného místa skočil pod vlak jedoucí do Pardubic i devětadvacetiletý muž minulý pátek.

Začala sezona sebevrahů?

//<![CDATA[ //]]>
Pátek odpoledne, neděle večer i pondělí odpoledne. Na kolejích na Pardubicku umírali lidé. A všichni si odchod z tohoto světa nejspíš vybrali dobrovolně.

Včera před pátou hodinou smetl rychlík ve směru na Českou Třebovou osmapadesátiletého muže. Ten podle strojvedoucího do kolejiště skočil přímo z nástupiště.

V pátek téměř na stejném místě spáchal skokem pod vlak sebevraždu devětadvacetiletý muž. I on podle výpovědi svědků skočil pod vlak sám z prostoru nástupiště stanice Pardubice - Pardubičky a lokomotiva ho několik desítek metrů vlekla s sebou. V neděli večer, krátce před osmou hodinou, zemřel na kolejích další člověk, a i tentokrát se mělo jednat o sebevraždu. Muž podle výpovědi strojvůdce vyskočil ze stráně mezi Opočnem a Uherskem pod rychlík z Luhačovic do Prahy. Železniční koridor Česká Třebová - Pardubice tak byl několik hodin průjezdný jen po jedné koleji.

Sedmadvacetiletý muž z Královéhradecka se podle TV Nova měl pod vlak vrhnout posilněný alkoholem. "Policie tuto verzi prošetřuje," informovala Jana Šrajbrová, tisková mluvčí pardubické policie. Smrt neobcházela kolejiště jen na Pardubicku.

Prodloužený černý víkend

"Jen za uplynulou sobotu a neděli vyšetřujeme na našich tratích šest úmrtí," uvedl šokující statistiku Zdeněk Neusar, mluvčí České drážní inspekce. V sobotu zemřel v Chomutově 26letý muž. V Rájci-Jestřebí nepřežil střet s vlakem důchodce. Na vlastní nepozornost doplatila v Náměšti nad Oslavou žena, kterou vlak smetl na přejezdu. V noci na pondělí pak umírali lidé i v Hrušovanech u Brna, ve Vranovicích a také v Kolíně - Zálabí.
Nezbývá než doufat, že se ze skákání pod vlak nestane dlouhodobý trend.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.