pes-cestovatel

20. března 2008 v 11:09 |  zajímavosti

Ještěže nastoupil jenom do vlaku...

Pardubice - Neobvyklého černého pasažéra měl vlak, který v neděli 16. března přijel do Pardubic z Chocně. Byl to čtyřnohý dobrodruh - Bígl.Zřejmě se zatoulal nebo nudil. Chtělo to změnu tak se rozhodl vyrazit ve velkém stylu. Asi miluje vláčky, jenže lidské řeči nerozumí a jízdenku by mu asi nikdo neprodal. A tak se z něj stal cestovatel. Řeč je o psu, který se sám vydal na výlet vlakem z Chocně do Pardubic.
"Na pejska, který si sám naskočil do vlaku, nás telefonicky upozornila vlaková četa. Nasedl úplně samostatně bez pána. Do Pardubic, kde zase sám vystoupil, přijel v 15:20. První co bylo, že se hned na nástupišti ´poštěkal´ s jiným psem a pokračoval, tentokrát už po svých tlapkách, na Pernerovo náměstí. Tam jsme jej také odchytili," uvedl Pavel Antoch, strážník a psovod pardubické městské policie.
"Na to, že se nám čas od času vozí samotní psi v autobusech městské hromadné dopravy, už jsme si zvykli. Ale že někteří začali jezdit už i vlakem, to je novinka," podivoval se Antoch.
Pes - cestovatel ovšem u sebe neměl žádnou jmenovku, ani jiný identifikační prvek, natož pak jízdenku (pokutu za černou jízdu mu prý dráhy odpustí). Jen na krku měl černý obojek s kovovou sponou. Je to Bígl, klasického červeno-bílo-černého zbarvení. Klidný, tichý, skoro až flegmatický. Ani na poslušnost si příliš nepotrpí. V současné době je umístěn v útulku pardubické veterinární kliniky. Pokud tedy někdo z čtenářů, zvláště těch choceňských, poznává svého železnici milujícího psa, kontaktuje nás prosím na adrese: pardubicky@denik.cz a zároveň také útulek na adrese: www.utulekpardubice.cz, nebo též telefonním čísle: 466 610 530.
Nezbývá než doufat, že tento psí příběh bude mít šťastný konec. Ačkoliv pes bude přeci jen asi choceňský, při jeho dobrodružných sklonech je zde i nepatrná možnost, že i do Chocně odněkud přicestoval. Ještěže v Pardubicích nedošel až na letiště...

Pes, který přijel vlakem, má nový domov

Pardubice - Příběh psa, o kterém jsme před časem informovali, má svůj konec.
Zatoulaný Bígl, který sám přijel do Pardubic vlakem z Chocně, skončil v pardubickém útulku. Železničáři si totiž všimli, že pes v Chocni do vlaku naskočil bez doprovodu majitele a sám také vystoupil v Pardubicích. Tam už na něho ale čekali strážníci městské policie. Psa s cestovatelskou vášní odchytili a předali do útulku, kde téměř jeden měsíc marně čekal na původního pána.

Zájem lidí o psa - cestovatele však mile překvapil. Prakticky hned po otištění článku s jeho příběhem se o něho začali hlásit zájemci.

"Protože bígl byl hodný a ve velmi dobrém stavu, dostal se v minulých dnech k 'adopci' a našli jsme mu nového páníčka," potvrdili nám zaměstnanci pardubického útulku.

reklama Nabídka pracovních pozic
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký máte názor na způsob odbavení v UŽST Pardubice hl.n.,zavedený na konci roku 2007 ?

plně vyhovuje
lepší bylo staré ČD Centrum
toto řešení je nepřehledné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.