Restaurace La Rocket

9. ledna 2008 v 16:22 | železničář |  zajímavosti

La Rocket se rozjela současně v žst. Pardubice a Praha Libeň

Pásku do restaurace La Rocket v Pardubicích přestřihli (zprava) předseda představenstva a ředitel dceřiné společnosti ČD Restaurant Ivan Morx, předseda představenstva a generální ředitel ČD, a. s., ing. Josef Bazala a radní pro dopravu a náměstek hejtmana Pardubického kraje ing. Ivo Toman.
… a to přesně dne 17. prosince. A nešlo o legendární Stephensonovu parní lokomotivu, nýbrž o první dvě restaurace stejnojmenné sítě v obou jmenovaných místech a o stánek La Rocket CAFE v Praze Libni.
Všechny tři byly otevřeny za účasti celé řady významných představitelů, počínaje předsedou představenstva a. s. ČD ing. Josefem Bazalou, včetně náměstků ing. Petra Davida, Ph.D., ing. Jiřího Koláře, Ph. D., či ing. Vladimíra Filipa nebo obchodního ředitele a. s. ČD Cargo ing. Rodana Šenekla, a konče zástupci dalších akcionářů ČD Restaurant, např. produktovým a obchodním ředitelem a. s. JLV Petrem Vítkem. V Pardubicích sestavu doplnili i zástupci kraje a města, za které jmenujme radního pro dopravu a náměstka hejtmana Pardubického kraje ing. Ivo Tomana. Ten ve svém vystoupení mj. vyzdvihl snahu o zatraktivnění veřejné dopravy, již se daří přitáhnout další zákazníky. Jsem rád, že se v kraji podařilo několik milionů korun získat i na regionální tratě, uvedl doslova s tím, že je přesvědčen, že i krok v podobě otevření příjemné nádražní restaurace přinese jednoznačně pozitivní ohlas veřejnosti.
V Pardubicích, kam se účastníci slavnostní akce dopravili pendolinem, vše začalo o desáté hodině stříháním pásky, nutno ovšem dodat, že ještě předtím si zájemci stačili prohlédnout "nemodelované" pokladny, kde rovněž 17. prosince začal podobně jako v Brně hl. n. a Praze Holešovicích fungovat komplexní systém odbavení. Hosté pak rádi mrazivé počasí venku vyměnili za útulný interiér restaurace La Rocket provoněný nejrůznějšími dobrotami. Než se do nich stačili zakousnout, vyslechli si krátké projevy ing. J. Bazaly, předsedy představenstva a ředitele dceřiné společnosti ČD Restaurant, jež tyto podniky provozuje, Ivana Morxe, ale také dědice autorských práv unikátní budovy pardubického nádraží ing. arch. Karla Řepy, který si tak trochu postěžoval na některé nevhodné dispozice v interiéru (řešení paravánů). Všichni společně ale chválili skutečnost, že po WC a vyhlášeném bufetu (kde jsou nyní ovšem pouze herny) zmizela další z nelichotivých tváří nádraží - restaurace s už poněkud "unaveným" mobiliářem. Pardubické nádraží se tak stalo prvním místem, kde od 17. prosince funguje restaurace sítě La Rocket, jejímž cílem je nastavit vyšší standardy gastronomických služeb na nádražích.
Po chutném občerstvení se "první strávníci" svezli vyhrazeným vozem vlaku EC 174 Jan Jesenius do Prahy Libně. Tady vlak mimořádně zastavil a účastníci aktu byli po poledni svědky v pořadí dalšího stříhání pásky, které osvěžilo krátké, ale působivé vystoupení tří hereckých párů, členů divadla Kalich, představující - v duchu doby ani ne tak George Stephensona jako spíše Jacka Rozparovače, případně Sherlocka Holmese, londýnské prostitutky se svými zákazníky. V Libni se otvíral jednak CAFE modul, jednak restaurace La Rocket Classic. I tady se mohutně děkovalo a zatímco v restauraci La Rocket doznívala slova chvály, v sousedním stánku si již první cestující kupovali bagety na cestu. Ať všem chutná!
Zařízení sítě La Rocket nabízejí pestrý výběr jídel a nápojů. Zákazník si podle reklamní tabule může zvolit jídlo přesně "šité na míru" odjezdu jeho spoje.
Co má možnost návštěvník restaurací La Rocket okusit?
Čerstvé sendviče, rozpékané bagety s náplní, saláty, marinované steaky, masové a vegetariánské ražniči. České strávníky možná překvapí méně známé francouzské quiches a magnetem by měla být kvalitní káva připravovaná výhradně pro restaurace La Rocket.
V kuchyni bude použita nejmodernější technologie TurboChef, umožňující zdravé a několikanásobně rychlejší vaření oproti konvenčním způsobům, založené na kombinaci ohřevu horkým vzduchem proudícím rychlostí až 100 km/h, infračervenými paprsky a mikrovlnami. V nabídce jsou například plněné bagety (prý nikoli ty tradiční gumové), saláty, sendviče, ražniči či steaky, vše v cenách do 99 korun. Vše je zhotovováno ve veřejně garantovaných lhůtách tak, aby zákazníkům neujel spoj. Tak třeba steak se dostane k zákazníkovi již osm minut od objednání.
Interiéry La Rocket jsou, jak v Pardubicích vysvětlil předseda představenstva a ředitel dceřiné společnosti ČD Restaurant Ivan Morx, navrženy s maximálním ohledem na rozdílné skupiny návštěvníků. Nechybí tu rodinná zóna s dětským koutkem a přebalovacím pultem, rychlá zóna "fastfood" nebo dřevěným obložením oddělená manažerská zóna s klidnějším soukromím pro jednání. Celá restaurace má možnost wi-fi připojení, dostatek zásuvek pro notebooky a je celá nekuřácká. Otevřeno je od sedmi ráno do deseti hodin večer.
O společnosti ČD Restaurant, a. s.
Akciová společnost ČD Restaurant byla založena v dubnu 2007. Akcionáři společnosti jsou právnické osoby ČD, a. s., ČD Reality, a. s., JLV, a. s., B. H. S. BOHEMIA, a. s., a ENIMA PRO, a. s. ČD Restaurant úzce spolupracuje s Českými drahami na základě dlouhodobé rámcové smlouvy. Cílem je zkvalitnění gastronomických služeb na nádražích Českých drah. Restaurace by měly zlepšit jejich image, zvýšit důvěru cestujících a být konkurenceschopné i mimo oblast nádraží. Restaurace La Rocket se budou dělit do tří kategorií. Nejmenší v podobě bufetového stánku budou dráhy budovat pod názvem La Rocket Cafe. La Rocket Expres bude samoobslužná restaurace a největší, La Rocket Classic, bude i s obsluhou. Příští rok chtějí dráhy otevřít La Rocket v Děčíně, Olomouci a Ostravě a vybudují také vlastní výrobnu lahůdek.
Na nádražích ČD je v současné době v provozu 210 restaurací. Ty, které nebudou zařazeny do sítě La Rocket, ovšem čekají také změny - remodeling. Podle Ivana Morxe by remodelingem měly projít všechny restaurace, které nebudou zařazeny do sítě La Rocket. Toto, pro někoho možná ošklivé cizí slovo zahrnuje úpravu interiérů, sjednocení značení a navigačního syst�
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Občerstvení - Dne 29.září 2007 končí provoz nádražní restaurace.A Váš názor na možnost občerstvení?

nádražní restauraci budu postrádat 30.5% (39)
využívám prodejnu PONT 9.4% (12)
využívám stánků v hale či nástupištích 15.6% (20)
využívám jídelního vozu 3.1% (4)
využívám řetězec Hypernova 4.7% (6)
mám vlastní občerstvení 6.3% (8)
nová La Rocket vyhovuje 19.5% (25)
nová La Rocket nevyhovuje 10.9% (14)

Komentáře

1 Vratislav Hapl | 9. května 2008 v 10:03 | Reagovat

K restauraci La Rocket v Pardubicích: je to prostředí které se vymyká klasickým nádražním restauracím a to v dobrém slova smyslu. Tuto restauraci navštěvuji při svých cestách. Uvítal bych větší nabídku nealko nápojů a malinko nižší ceny. Mám velmi dobrou zkušenost i s personálem, dne 8.5.2008 odpoledne jsem na pánské toaletě zapomněl na umyvadle snubní prstýnek. Vzpomněl jsem si na něj až v rychlíku na Liberec. Vrátil jsem se co nejdříve, prstýnek mně předala paní uklízečka. Možnost připojení k internetu ve vyhrazené části restaurace je bezvadná. Škoda těch dvou mohutných podpěrných sloupů uprostřed restaurace, kterých se rekonstrukce nedotkla, do tamnějšího barevného prostředí nezapadají.

2 Anna Nováková | 10. června 2008 v 15:42 | Reagovat

Naopak: nová restaurace do prostředí nezapadá!

3 Radim | 21. října 2008 v 18:41 | Reagovat

La ROCKET v Pce je SUPER. Diky moc za tento podnik. Jen houst!!!

4 nwewfjjij | E-mail | Web | 25. dubna 2009 v 0:45 | Reagovat

nTyuXv  <a href="http://geyvwaeyhpve.com/">geyvwaeyhpve</a>, [url=http://nptdeasfjigg.com/]nptdeasfjigg[/url], [link=http://ikaqhzttaexr.com/]ikaqhzttaexr[/link], http://zpgapybjhgge.com/

5 hewpmzl | E-mail | Web | 9. června 2009 v 17:25 | Reagovat

kKoq6k  <a href="http://jechzymuogzj.com/">jechzymuogzj</a>, [url=http://nvlenshbdmqi.com/]nvlenshbdmqi[/url], [link=http://fxksujhriuto.com/]fxksujhriuto[/link], http://nlxpnxyhlkzx.com/

6 eynwrggn | E-mail | Web | 17. června 2009 v 5:17 | Reagovat

LcpGK7  <a href="http://ljrejdcnejpo.com/">ljrejdcnejpo</a>, [url=http://nnowqtcsrmuv.com/]nnowqtcsrmuv[/url], [link=http://szcttdzpywex.com/]szcttdzpywex[/link], http://vbqjjwyehfsn.com/

7 pepíček | 13. srpna 2011 v 15:19 | Reagovat

Hnusná zahulená putika o čistotě a hygieně radši nemluvě,chování personálu na zvracení!!!!!!!Kuchařka která chodí po kuchyni s cigaretou u huby a pak dává na talíř jídlo,no to je odporné.Slejzají se tam akorát somráci,socky a jiná hnusná verbeš,fuj fuj fuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8 jaronín | 21. srpna 2012 v 17:40 | Reagovat

Tak jak skvěle po otevření vylétla k výšinám,tak o to tvrdší je teď dopad.Jídlo je katastofální a o personálu ani nemluvě.Pokud to takhle půjde dál,tak budou všichni rádi vzpomínat na bývalý bufet i s restaurací:-(:-(

9 Honza | 14. prosince 2012 v 20:05 | Reagovat

Od 4.12.2012 se zde prestala tocit Plzen a byla nahrazena budejovickymi produkty. Jde to holt zu grund....

10 Jan | E-mail | 13. prosince 2014 v 17:15 | Reagovat

Nepravidelně restauraci navštěvuji a mohu konstatovat že zdejší stravování jde"do kytek".Zkouší, co nahodilý cestující unese.Připálené jídlo,podřadné suroviny.Je to ostuda ČD trpět takovéto nájemce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.