České dráhy budou prodávat letenky Sky Europe

28. ledna 2008 v 21:04 |  zajímavosti

České dráhy budou prodávat letenky Sky Europe :

Ilustrační obrázek

ČD SKY - snadná cesta do Evropy

23.01.2008
České dráhy a největší středoevropská low-fare letecká společnost Sky Europe startují zákaznickou alianci ČD Sky. Jejím cílem je úzké provázání služeb železniční a letecké dopravy a nabídka nejvýhodnějších cen dostupná stejně jednoduše jako nákup jízdenky na vlak.

Výhodný balíček - letenka Sky Europe a jízdenka ČD

U pokladních přepážek Českých drah si cestující budou moci zatím koupit letenky Sky Europe do deseti destinací. Ceny letenek jsou konečné, obsahují veškeré poplatky a taxy. Místem odletu a příletu v České republice je Praha a zakoupit je možné jednosměrnou i zpáteční letenku. Ceny letenek se liší pouze podle skupiny, do které daná destinace patří, a zda je nákup letenky proveden v časovém období delším než 2 nebo 6 týdnů před odletem.
Destinace v zóně A:

Milán (Bergamo), Brusel, Kodaň, Benátky (Treviso)
zakoupení letenky
konečná cena letenky
6 a více týdnů před odletem
1290 Kč
2 - 6 týdnů před odletem
1690 Kč


Destinace v zóně B:

Řím, Londýn (Luton), Neapol, Paříž (Orly), Amsterdam, Athény
zakoupení letenky
konečná cena letenky
6 a více týdnů před odletem
1790 Kč
2 - 6 týdnů před odletem
1990 Kč
Balíček ČD Sky je možné si zakoupit nejpozději 2 týdny před odletem. K letence si pouze cestující musí koupit jízdní doklad Českých drah do / z tarifního bodu Praha Letiště - s možností využití veškerých slev, na které prokáže nárok. Žádné další omezení (například pobyt přes víkend a podobně) není.

Sky Pendolino pro cesty mezi Prahou a Bratislavou

Jako balíček jízdního dokladu Českých drah a letenky Sky Europe funguje také nabídka Sky Pendolino připravená pro cestování mezi Prahou a Bratislavou - jedním směrem pendolinem a zpět pak se Sky Europe, případně naopak. Balíček Sky Pendolino je možné si navíc zakoupit až 7 dnů před cestou - konečná cena dostupná bez omezení je vždy 995 Kč. Pokud je zákazník navíc držitelem zákaznické In-karty Rail Plus, je cena balíčku díky uplatnění zákaznického jízdného ČD ještě nižší.

Z letadla rovnou do vlaku

Vedle prodeje balíčků letenek a jízdních dokladů ČD zahajují Sky Europe prodej jízdního dokladu ČD Net Open na své prodejní přepážce v hale terminálu pražského letiště. Jedná se o jednodenní síťovou jízdenku s otevřeným datem využití umožňující neomezené cestování spoji ČD během jednoho dne. Postupně bude na prodejní přepážce Sky Europe na letišti Praha Ruzyně zřízen standardní prodejní bod jízdních dokladů Českých drah tak, aby si cestující ihned po příletu mohli přímo na letišti zakoupit jízdenku až do své cílové destinace. Oba dopravci zároveň připravují do budoucna další rozšíření spolupráce a ještě užší provázání přepravních služeb poskytovaných z a do přepravních bodů Praha, Bratislava, Vídeň.

Prodej balíčků letenek Sky Europe a jízdních dokladů Českých drah startuje ve čtvrtek 24. ledna 2008 nejprve ve stanici Brno hlavní nádraží, od 1. února pak v dalších stanicích - například Ostrava Svinov, Pardubice hlavní nádraží a Praha Libeň a také prostřednictvím služby TeleTiket na lince kontaktního centra Českých drah 840 112 113. Postupně bude během února prodej rozšířen do dalších více než 20 stanic Českých drah.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký máte názor na způsob odbavení v UŽST Pardubice hl.n.,zavedený na konci roku 2007 ?

plně vyhovuje
lepší bylo staré ČD Centrum
toto řešení je nepřehledné

Komentáře

1 Filip | E-mail | Web | 25. prosince 2011 v 11:04 | Reagovat

No fajne, ale fakt

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.