Pardubický kraj podepsal smlouvu s Českými drahami

23. prosince 2007 v 21:45 |  zajímavosti
Ilustrační foto Ilustrační foto

Pardubický kraj podepsal smlouvu s Českými drahami


Pardubický kraj - Ve čtvrtek 20. prosince 2007 podepsali představitelé Pardubického kraje a Českých drah, a.s. smlouvu o "závazku veřejné služby v drážní dopravě" na rok 2008. Pardubický kraj si tak u Českých drah objednal cca 5 mil. vlkm a zavázal se uhradit Českým drahám dotaci ve výši 261,5 mil. Kč.
"Podobnou smlouvu s Českými drahami uzavíráme každý kalendářní rok. Jako kraj jsme povinni zajistit veřejnosti dopravní obslužnost, a to nejen na železnici. Vždy se snažíme vyjednat takové podmínky, aby obyvatelé Pardubického kraje mohli využívat co nejvíce komfortu při cestách do práce, k lékaři či do škol," řekl vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek, který smlouvu za Pardubický kraj podepsal. Jeho protějškem byl náměstek generálního ředitele Českých drah, a.s. pro osobní dopravu Jiří Kolář.
Novinkou ve smlouvě jsou ustanovení týkající se zpožděných vlaků a smluvních pokut.
"Samozřejmě jako objednatel veřejné dopravy požadujeme, aby vlakové spoje jezdily bez velkých zpoždění. Pokud k takovému zpoždění zaviněnému dopravcem dojde, můžeme nyní požadovat smluvní pokutu ve výši 75%, v některých případech až 100%, z dané sazby za vlkm., což je 53,20 Kč. Tato sankce se uplatní vždy na příslušném úseku," dodal náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Ivo Toman. Za zpožděný vlak je dle smlouvy považován takový spoj, u něhož doprovodný personál vlaku dopravce nenastoupil na směnu nebo její část, nebo nastoupil na směnu či její část pozdě. Je to také takový vlak, u něhož došlo k poruše hnacího vozidla nebo tažených vozidel dopravce a vlivem jejich náhrady nebo vyřazování došlo ke zpoždění, či vlak, u něhož došlo k pozdnímu přistavení hnacího vozidla nebo soupravy ve výchozí stanici z viny dopravce (pozdní odbavení dopravcem, apod.).
Pardubický kraj také stvrdil s Českými drahami, a.s. smlouvu o úhradě prokazatelné ztráty vzniklé dopravy poskytování žákovského jízdného v rámci závazku veřejné služby v drážní osobní dopravě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí souprava ř.814+914 Regionova?

Perfektní 32.2% (38)
Dobrý 20.3% (24)
Stejný jako starý motor ř.810 12.7% (15)
Hrozný 34.7% (41)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.