novinky v e-shopu

11. prosince 2007 v 21:25 |  informace ČD
Ilustrační obrázekPraha - Se začátkem nového jízdního řádu jsou tu i některé nové služby e-shopu Českých drah. Za nejdůležitější změnu lze považovat rozšíření prodeje vnitrostátních elektronických jízdenek na všechny vlaky kategorie SC, EC, IC, Ex a R. Při nákupu lze nárokovat slevu z jízdného podle platných cenových programů. Nově je v e-shopu možné podat žádost o In-kartu s aplikacemi In-Zákazník, In-Junior a In-Senior elektronicky.
V současné době probíhá ve stanici Brno hl.n. zkušební provoz funkce elektronické peněženky na In-kartě. Dobíjení částky na kartu probíhá pouze v pokladnách se čtecím zařízením na In-karty. Nedílnou součástí tohoto projektu je i nový automat UNIPAJ. Automat na základě typu aplikace na vaší In-kartě určí automaticky slevu jízdného. V testovacím provozu vydává jízdenky pouze do vzdálenosti 120km. Oproti starším automatům (PAJ) probíhá platba bezhotovostně z předem vloženého kreditu, zvládá i výdej jízdenky eLiška. Kromě toho lze v automatu získat informace o vaší In-kartě - například zakoupené aplikace s dobou jejich platností nebo třeba zůstatek peněz na kartě. Testovací provoz probíhá od 27.11.2007.
článek převzat z želpage zdroj: In-karta, e-shop ČD

Rozšíření prodeje přes eShop ČD

11.12.2007
Od 9. prosince už nemusíte čekat v řadě případů u pokladen, rozšiřuje se totiž nabídka spojů Českých drah, na které je možné koupit ve vnitrostátní dopravě jízdenku přes internetový eShop ČD. K současným vlakům vyšší kvality přibyly všechny rychlíky a expresy. Navíc při internetovém nákupu získáváte ke každé jízdence u těchto nových vlaků místenku zdarma. Celkem je možné v eShopu ČD koupit jízdenky již na 527 vlaků. Na všechny tyto spoje je nově možné koupit jízdenku i přes telefon.

Jízdenku přes internet zakoupíte vždy na konkrétní místo k sezení. Jízdenku obdržíte emailem, který stačí vytisknout a rovnou můžete nastoupit do vlaku. Platba se provádí jako ve standardních internetových obchodech platební kartou.

Teletiket - snadný nákup přes telefon

Na všechny vlaky z eShopu si můžete kdykoliv a odkudkoliv koupit jízdenky také po telefonu. Stačí zavolat operátorovi na linku 840 112 113 a přes telefon koupit jízdenku, včetně zaplacení platební kartou. Jízdenka obdržíte buď emailem, nebo pro vás bude přichystána k vyzvednutí ve vybrané stanici. Tato nadstandardní služba je zpoplatněna částkou 100 Kč.

Jízdenka eLiška - od 35 Kč mezi krajskými městy

Jízdenka eLiška umožňuje cestovat za 140 Kč mezi libovolnými krajskými městy. Pro každou relaci je vyčleněn za tuto cenu konkrétní počet míst. Jízdenky eLiška, které se nevyprodají, jsou k mání v den odjezdu za speciální zvýhodněnou cenu. Například pro trasy Praha - Brno, Pardubice - Hradec Králové a Zlín - Olomouc stojí jen 35 Kč.

Tato jízdenka je k dostání pouze přes internet na www.eshop.cd.cz, je určena pro držitele zákaznické In-karty/Rail plus a cestující si ji vyzvedne před nástupem do vlaku u pokladny.

Žádost o In-kartu on-line

Další zjednodušení přináší možnost podání žádosti o In-kartu s aplikací In-zákazník, In-junior a In-senior přímo na internetu přes eShop ČD. Za zvolenou aplikaci zaplatíte standardně platební kartou a následně si vytisknete předběžnou In-kartu. S tímto dokladem již získáte slevu na vnitrostátní cestování. Ve stanovené lhůtě si pak na zvoleném nádraží pouze vyzvednete hotovou In-kartu.

Šetřete svůj čas a nakupujte jízdenky na www.eshop.cd.cz .

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí souprava ř.814+914 Regionova?

Perfektní 32.2% (38)
Dobrý 20.3% (24)
Stejný jako starý motor ř.810 12.7% (15)
Hrozný 34.7% (41)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.