Novinky v osobní přepravě

6. června 2007 v 16:24 |  informace ČD

Novinky v osobní přepravě

05.06.2007
V neděli 10. 6. 2007 vstoupí v platnost 2. změna jízdního řádu. Zároveň s tím dochází ke změnám v tarifu pro přepravu cestujících.

2. změna jízdního řádu

Úpravy jízdního řádu jsou tentokrát pouze minimální. Rozsah dopravní obslužnosti zůstává zachován ve všech krajích ČR a nedochází k jeho snížení. Tištěnou změnu knižního jízdního řádu si můžete vyzvednout ve vybraných osobních pokladnách ČD po předložení ústřižkového kupónu z jízdního řádu.

Opravené jízdní řády pro jednotlivé tratě naleznete zde.

Změny v tarifu

Hlavní změnou je nová koncepce síťových jízdenek. Novinkou je zavedení krajských síťových jízdenek REGIONet a síťových jízdenek ČD Net. S tím souvisejí úpravy u jízdenek SONE+. Navíc dochází ke zjednodušení cestování s kolem ve vlaku na delší vzdálenosti. Cesta na prázdninový výlet může být nyní ještě levnější s některou z nabízených síťových jízdenek ČD.

Jízdenky SONE+ nově

Oblíbené síťové jízdenky SONE+ umožňují v sobotu nebo v neděli celodenní cestování až pěti spolucestujícím (maximálně dva z nich mohou být starší 15 let) po celé ČR vlaky Českých drah a dalších smluvních dopravců. U jízdenek se nyní mění cena takto:
  • za 130 Kč pro 2. třídu osobních a spěšných vlaků
  • za 390 Kč pro 2. třídu osobních a spěšných vlaků, rychlíků a expresů
Pokud budete cestovat vlaky vyšší kvality EuroCity nebo InterCity musíte si k dražší variantě jízdenky SONE+ ještě dokoupit nový jednodenní síťový příplatek EC/IC za 60 Kč pro každého spolucestujícího. Můžete tak během dne využít i několik vlaků EC a IC bez zakupování dalších příplatků. S jízdenkou SONE+ za 390 Kč můžete cestovat i vlaky SuperCity, pro každého spolucestujícího je však třeba navíc zakoupit příslušnou místenku SC. Jízdenky SONE+ je nově možné zakoupit v předprodeji až 2 měsíce předem a cestovat s nimi lze do prvních stanic ležících na tratích cizích železnic V Německu, Rakousku, Slovensku a Polsku. S jízdenkou SONE+ tedy již nelze cestovat na tratích v Německu. Zde je však možné použít novou jízdenku SONE+ DB.

Jízdenky SONE+ DB pro cesty do Německa

Obdobná jízdenka jako SONE+ s rozšířenou platností i na vybraných železničních tratích v německém příhraničí (ve stejném rozsahu jako dosud). Ceny jízdenek SONE+ DB:
  • za 230 Kč platí na ČD v osobních a spěšných vlacích
  • za 490 Kč platí na ČD v osobních a spěšných vlacích, rychlících a expresech
Předprodej jízdenky SONE+ DB není možný a lze ji zakoupit pouze v den odjezdu (sobota nebo neděle).

Nové síťové jízdenky ČD Net

ČD Net je jednodenní síťová jízdenka platná ve 2. třídě všech osobních a spěšných vlaků, rychlíků a expresů ČD. Na rozdíl od jízdenky SONE+ si ČD Net můžete zakoupit kterýkoliv den bez omezení, například ve středu. Jízdenku lze zakoupit i v předprodeji až 2 měsíce předem. Prodává se ve dvou variantách:
  • za 390 Kč pro jednoho cestujícího
  • za 780 Kč pro dva až pět spolucestujících bez ohledu na jejich věk
Za rozumnou cenu tak získáváte celý den cestování vlakem po ČR. Při použití vlaků EC nebo IC je třeba pro každého spolucestujícího zakoupit ještě jednodenní síťový příplatek EC/IC za 60 Kč. Do vlaků SC je nutno pro každého zakoupit příslušnou místenku SC. Jízdenku ČD Net nelze použít pro cestu do zahraničí.

Více na www.cd.cz/cdnet

Krajské síťové jízdenky REGIONet

Nové jednodenní síťové jízdenky REGIONet jsou určeny nejen k turistickému cestování po vybraném kraji. Jízdenky REGIONet platí ve 2. třídě osobních a spěšných vlaků ČD na určených železničních tratích příslušného kraje (případně i vybraných tratích krajů sousedních). Jízdenku REGIONet lze pro zvolený kraj zakoupit ve dvou variantách:
  • za 130 Kč pro jednoho cestujícího
  • za 260 Kč pro dva až pět spolucestujících bez ohledu na jejich věk
Ceny jízdenek jsou jednotné pro všechny kraje v ČR. V rychlících, expresech a ve vlacích vyšší kvality EC, IC a SC tyto jízdenky neplatí, a to ani při zaplacení příplatku, případně místenky. Jízdenky REGIONet lze zakoupit na kterýkoliv den a to i v předprodeji až 2 měsíce předem.

Více na www.cd.cz/regionet

Jízdenky REGIONet + DB pro cesty do Německa

S jednodenní síťovou jízdenkou REGIONet + DB lze cestovat ve 2. třídě osobních a spěšných vlaků ČD v příslušném kraji (Liberecký, Ústecký, Karlovarský nebo Plzeňský) a zároveň i po vybraných železničních tratích v německém příhraničí. Podmínky použití jízdenky REGIONet + DB v Německu a vybrané železniční tratě jsou stejné jako u jízdenky SONE+. Jízdenku REGIONet + DB lze zakoupit ve dvou variantách:
  • za 200 Kč pro jednoho cestujícího
  • za 400 Kč pro dva až pět spolucestujících bez ohledu na jejich věk
V rychlících, expresech a vlacích vyšší kvality EC, IC a SC jízdenka REGIONet + DB neplatí, a to ani s příplatkem nebo místenkou. Jízdenku REGIONet + DB lze zakoupit pouze v den odjezdu, její předprodej není možný.

Více na www.cd.cz/regionet

Upozorňujeme cestující, že všechny typy jednodenních síťových jízdenek prodávají zaměstnanci ČD pouze na základě přímého požadavku o jejich vystavení.

Snadné cestování s kolem ve vlaku

Nechte své kolo chvíli odpočinout a svezte ho vlakem Českých drah. Pro levnější cestování s kolem ve vlaku na delší vzdálenosti je nově zaveden jednodenní přepravní doklad pro přepravu jízdního kola jako spoluzavazadla za 50 Kč. Tento doklad se vyplatí hlavně při více přestupech. Bez problémů tak dovezete své kolo na začátek výletu a ještě ho na jeden doklad odvezete ve stejný den i zpátky domů.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí nádraží Pardubice hl.n.?(známkujte jako ve škole)

1 53.3% (139)
2 14.9% (39)
3 10.7% (28)
4 3.4% (9)
5 17.6% (46)

Komentáře

1 Majka | 7. června 2007 v 15:11 | Reagovat

Díky za informace v článku "Novinky v osobní přepravě" Tak ucelené a kompletní informace nadostáváme ani v práci. Pracuji v osobní pokladně. S přáním krásného dne Majka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.