Bezdomovec Radek Macek odsouzen

15. ledna 2007 v 20:47 |  černá kronika
Pardubice Před okresním soudem stanul jedenadvacetiletý Radek Macek. Obžaloba jej vinila z toho, že v silné opilosti napadal kolemjdoucí lidi. Pardubická justice mu vyměřila trest za dva jeho skutky, které se dopustil v březnu a květnu loňského roku. První velikou výtržnost ztropil tento místní bezdomovec 19. března loňského roku před bočním vchodem do obchodního domu Tesco. Leželi ještě s jedním podobným houmlesákem u vchodu, popíjeli alkohol a pouštěli si rádio. Byli tak otravní, že si na ně kolemjdoucí stěžovali. Když je šla vykázat ostraha, tak ji napadli,ô popsal nám tehdejší událost jeden z pardubických policistů.
Následná šarvátka vyústila tím, že obžalovaný Radek Macek chytil pracovníka ostrahy za bundu a utrhl mu rukáv. To vše před zraky občanů.
O necelé dva měsíce později se Radek Macek dopustil další výtržnosti. Tentokrát v hale nádraží Českých drah.Opět žebral a otravoval lidi. Když mu jeden cestující odmítl přispět na jeho dávku vína, pustil se do něj. Napadený vysokoškolský profesor pak celou věc oznámil, dodal policista. Obžalovaný, který podle jeho vlastních slov prý denně vypije několik litrů vína, tak stanul před okresním soudem.
Byl odsouzen pro trestný čin výtržnictví. Dostal šest měsíců nepodmíněně do
věznice s dozorem. Součástí trestu je protialkoholní ústavní léčba, řekl našemu deníku soudce Jan Šlosar, který se tímto případem zabýval. V obou případech byl bezdomovec silně opilý. Tehdy u Tesca měl 2,62 promile alkoholu, na nádraží pak překonal tři promile,upřesnil policista.
Mladý bezdomovec se v prvním případě ke své vině přiznal, výtržnost na nádraží popíral. Byl si vědom, že u Tesca byl agresivní. Ve druhém případě se ale hájil, že na nádraží byl napaden on, dodal pardubický soudce. Podle něj Radek Macek ještě za mřížemi nebyl. Přesto ho soud již čtyřikrát odsoudil. V minulosti se zodpovídal z výtržnictví, podávání alkoholických nápojů mládeži a podvodu. Vždy dostal jen podmínku, upřesnil nám pardubický policista.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak hodnotíte bezpečnostní situaci,kdy na nádraží slouží v noční době bezpečnostní agentura Sipadan?

výrazné zlepšení 25.7% (28)
mírné zlepšení 20.2% (22)
stále stejný stav 38.5% (42)
zhoršen stav 15.6% (17)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.