Jízdní řád 2006/2007 v Pardubickém kraji

6. prosince 2006 v 14:26 |  informace ČD

Jízdní řád v Pardubickém kraji

Vlakem do Prahy za 53 minut - to je jedna z novinek, které si České dráhy pro zákazníky připravily s nástupem nového jízdního řádu. Ten začne platit v neděli 10. prosince.
" Zároveň dojde k zvýšení nabídky spojů například mezi Pardubicemi a Hradcem Králové nebo Pardubicemi a Libercem," uvedla ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy Luďka Hnulíková. Do poloviny příštího roku mají být zavedeny také některé nové spoje na trase z Přelouče do Holic. Doba odjezdu vlaků bude v novém jízdním řádu více přizpůsobena dojíždění lidí do zaměstnání. " Týká se to především zaměstnanců firmy Kiekert CS, kteří jezdí do Přelouče na směny. Vlaky navíc budou jezdit už z Prachovic," upřesnil náměstek ředitelky pro Pardubický kraj Michal Štěpán.
Nové moderní klimatizované jízdní soupravy Regionova se objeví na trase Kolín - Pardubice, jenž budou v dopravní špičce jezdit každou hodinu. Zaveden bude víkendový spěšný vlak Sněžník na Králicko. Spoj, který dopraví lyžaře za hodinu a půl k navazujícímu skibusu, pojede o zimních a jarních prázdninách denně. Podobně fungovat bude i vlak Vysočina z Pardubic do Poličky. Za prací do Pardubic a okolí budou moci vlakem jezdit i obyvatelé Hlinska v Čechách, kterým přibyde spoj s dojezdem po sedmé hodině ranní a návazností na vlaky do Prahy, Olomouce či Brna. Změny nastanou i při placení jízdného. Dosud používané Z karty budou nahrazeny čipovými Inkartami/Rail plus, platnými po tři roky.Cena traťových, síťových jízdenek a kilometrických bank však zůstane stejná. Aktuální jízdní řád je možné zakoupit na železničních stanicích za 60 korun. Podrobné informace o změnách je možné získat na stránkách www.cd.cz nebo na infolince 840 112 113.
Změny na jednotlivých tratích v Pardubickém kraji: naleznete zdeTOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak hodnotíte bezpečnostní situaci,kdy na nádraží slouží v noční době bezpečnostní agentura Sipadan?

výrazné zlepšení 25.7% (28)
mírné zlepšení 20.2% (22)
stále stejný stav 38.5% (42)
zhoršen stav 15.6% (17)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.