Betlémské světlo

15. prosince 2006 v 14:37 |  archiv

Betlémské světlo míří do města

V neděli 17.12.dopoledne přivezou skauti na pardubické nádraží tradiční oheň symbolizující vánoční klid
Pardubice - Už po sedmnácté doputuje tuto neděli 17.12. do Čech Vánoční světlo zažehnuté v Betlémě. V jedenáct hodin jej skauti přivezou i na pardubické nádraží.
"Světlo je symbolem míru a přátelství, nese v sobě myšlenku předvánočního pokoje, který by se měl dostat do všech domácností. Proto ho skauti každoročně rozvážejí vlakem po celé republice," řekl tiskový zpravodaj Okresní rady Junáka v Pardubicích Tomáš Kalousek.
Světlo bude ve městě až do Štědrého dne
V hale pardubického nádraží proběhne dopoledne vystoupení žáků ze Základní školy a Praktické školy Svítání a ZUŠ Pardubice - Polabiny.
Světlo, které na nádraží převezmou vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek a poslankyně Alena Páralová, pak poputuje do dalších měst na Pardubicku a Chrudimsku. "Kdo si bude chtít světlo odnést domů, musí si přinést vlastní lampičku nebo svíčku nebo za dobrovolný příspěvek využít již připravené svítilny před Východočeským divadlem, kde bude akce pokračovat," upřesnil jeden z pořadatelů Jan Joza.
Pro další zájemce bude Betlémské světlo přístupné k zažehnutí do vlastních svítilen do 18 hodin v hale hlavního nádraží a na Štědrý den od 10 hodin až do půlnoci v kostele svatého Bartoloměje a odpoledne v kostele Zvěstování Panny Marie.
O tradiční akci je každý rok větší zájem
Novodobá tradice světla přichází z Rakouska, kde před Vánocemi poslali letadlem do Betléma tělesně postižené dítě ,aby v bazilice Narození připálilo od věčného světla plamínek, který vzápětí skauti štafetovitě roznášeli po celém Rakousku.
Po pádu totalitních režimů v Evropě se zvyk rozšířil i do zemí, které sousedí s Rakouskem.
Rok od roku se počet účastníků při rozšiřování Betlémského světla zvyšuje.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí nádraží Pardubice hl.n.?(známkujte jako ve škole)

1 53.3% (139)
2 14.9% (39)
3 10.7% (28)
4 3.4% (9)
5 17.6% (46)

Komentáře

1 Michaela Suchánková | E-mail | 22. prosince 2007 v 20:09 | Reagovat

Nádraží v Pardubích je úoplně znečištné a vůbec opakuji VŮBEC se mi nelíbí. Ale nejhorší je že bydlíme kousek dál. Prosím o pořádnou očistu. Děkuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.