Od prosince nasadí ČD další vozy od společnosti Siemens

22. listopadu 2006 v 20:08 | želpage |  archiv

- Od prosince nasadí ČD další vozy od společnosti Siemens

SiemensPraha - ČD objednaly u společnosti Siemens 26 osobních a 12 lůžkových vozů, které nasadí do provozu od prosince 2006 zejména na spoje EuroCity a EuroNight. Vozy budou řazeny na vlacích do Německa, Rakouska a Polska; lůžkové vozy budou řazeny převážně na spoji EN 352/353 Johannes Kepler (Praha - Drážďany - Lipsko - Frankfurt nad Mohanem - F(M) letiště - Wiesbaden). Doposud provozovaly dráhy 45 vozů od Siemense. Z 26 nových vozů je 11 velkoprostorových vozů 1. třídy (Ampz) a 15 vozů s oddíly 2. třídy (Bmz).
Vozy ocelové konstrukce vyrobil kompletně pražský výrobní závod Siemens Kolejová vozidla. Vozidla jsou plně klimatizována a při běžném provozu mohou jezdit rychlostí až 200 km/h a nově nabídnou například také možnost připojení na 230 V. Jedná se již o druhou sérii osobních železničních vozů, které si České dráhy u společnosti Siemens objednaly. Navazuje na vozy první série, které se vyráběly v letech 1997 - 2000. Tehdy šlo o 26 vozů druhé třídy, 9 vozů první třídy a 10 restauračních vozů, které dnes České dráhy nasazují především na spoje EuroCity jezdící do Spolkové republiky Německo a do slovinské Lublaně.

ČD vstupují do celoevropské sítě nočních vlaků EuroNight

Ilustrační foto, Kubze První spoj této kategorie EN 352/353 Johannes Kepler vyjede na trasu Praha - Wiesbaden a zpět 10. prosince 2006. Vlaky EuroNight jsou přitom určeny k rychlému nočnímu spojení vybraných evropských měst sestavené z moderních ubytovacích vozů a s rozšířeným servisem. Ten cestujícím nabízí: cestování za tzv. globální cenu, která zahrnuje jízdenku, rezervační příplatek za lůžko, lehátko nebo místo k sezení. V ceně lůžkového příplatku všech kategorií komfortu (Tourist, Double, Single) je podáváno malé občerstvení respektive snídaně. Jízdenky na daný vlak je možné zakoupit v rámci akčních nabídek již za cenu od 29€. ČD obdrží 12 nových lůžkových vozů Siemens. Každý z nich má 12 oddílů se 3 lůžky (kategorie A je vybavena koupelnou včetně sprchy, umyvadla a vakuové toalety; kategorie B je vybavena umyvadly). Dva sousední oddíly lze spojit otevřením propojovací stěny a vytvořit tak jeden společný oddíl. Kromě koupelen v oddílech kategorie A jsou na obou koncích vozu umístěny ještě dvě toalety. Jedna z nich je zároveň kombinována se sprchou, a představuje tedy koupelnu vybavenou veškerým komfortem. Samozřejmou součástí vybavení je klimatizace v celém lůžkovém voze. V každém oddíle je možné nastavit teplotu individuálně. Bezpečnost cestujících zajišťuje moderní zamykací systém VingCard.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí nádraží Pardubice hl.n.?(známkujte jako ve škole)

1 53.3% (139)
2 14.9% (39)
3 10.7% (28)
4 3.4% (9)
5 17.6% (46)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.