České dráhy prodaly již 10 tisíc jízdenek přes internet

21. listopadu 2006 v 11:58 |  archiv

České dráhy prodaly již 10 tisíc jízdenek přes internet

Jenom v měsíci listopadu 2006 očekávají ČD prodej cca dvou tisíc jízdenek; prodej roste každý měsíc o několik set jízdenek; tržby pak v řádu set tisíc Kč.
Již deset tisíc jízdenek prodaly České dráhy prostřednictvím svého internetového eShopu. Zde je nyní možné vedle cestovních dokladů na vlaky SC Pendolino zakoupit jízdenky a rezervace také na vybrané vlaky kategorie InterCity a EuroCity. Za 12 měsíců provozu internetového prodeje cestovních dokladů utržily České dráhy za prodej jízdenek přes internet více než 4 miliony Kč. To znamená průměrný měsíční prodej přibližně 830 jízdenek (po třech čtvrtletích to bylo 663 jízdenek za měsíc) za 336 tisíc Kč měsíčně (po třech čtvrtletích byla průměrná utržená částka 278 tisíc Kč za měsíc). Počet prodaných dokladů se navíc každý měsíc zvyšuje a například v měsíci listopadu se očekává prodej přibližně dvou tisíc dokladů Českých drah přes internet - dvojnásobek oproti měsíci srpnu.
"Prodej jízdenek přes internet nám pomohl získat nové zákazníky například z řad manažerů a podnikatelů. Pro ně je možnost nákupu jízdenky přímo z kanceláře klíčovým faktorem při rozhodování o způsobu dopravy", říká Josef Bazala, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah, a.s., a dodává: "Prodej přes internet dále rozšiřujeme a od prosince umožníme nákup dokladů pro vnitrostátní cesty na spojích InterCity a současně držitelům čipových In-karet umožníme nákup jízdenek eLiška umožňujících cestovat mezi dvěma krajskými městy za cenu 140 Kč."
Již nyní se ale služby eShopu rozšířily a vedle dokladů pro spoje SC Pendolino je nyní možné si koupit jízdní doklady také na pět spojů EuroCity a InterCity - spojujících nejen severní Moravu a Slezsko s Prahou ale také Jihomoravský kraj a Brno s Prahou.
V eShopu ČD je možné zakoupit jízdenky s rezervací na následující spoje ČD: vlaky SC Pendolino za obyčejné a zvláštní jízdné SuperCity v 1. a 2. vozové třídě (cena včetně rezervace místa), samostatné místenky SuperCity, jízdenky za obyčejné a zákaznické jízdné (cena včetně rezervace místa) a jízdenky se slevou pro skupiny (maximálně pro 6 osob) na vlak EC 134/135 Vyšehrad a vlaky IC 540/541 Hutník, IC 570/571 Brněnský Drak, IC 586/587 Jan Perner a IC 588 Leoš Janáček.
Další rozšíření služeb eShopu se přitom připravuje od 10. prosince 2006. Tehdy začíná platnost nového jízdního řádu a eShop nabídne následující novinky:
· Prodej cestovních dokladů pro spoje SC Pendolino na tzv. jižní větvi - do Bratislavy, Brna, Břeclavi a Vídně.
· Prodej dokladů pro cestování vlaky kategorie InterCity jezdících po území České republiky.
· Prodej jízdenek eLiška pro výhodné spojení dvou libovolných krajských měst za cenu 140 Kč.
· Následovat bude prodej lehátek a lůžek pro cesty vlaky s lůžkovými a lehátkovými vozy na Slovensko.
eShop Českých drah funguje jako standardní internetový obchod
Nákup jízdenky přes eShop se v ničem neliší od nákupu letenky nebo jiného zboží přes internet. Elektronický obchod eShop ČD je všem zákazníkům k dispozici 24 hodin denně a jízdenku včetně rezervace si zde mohou zakoupit až 60 dní před plánovanou cestou a nejpozději 1 hodinu před odjezdem vlaku z nástupní stanice. Celý nákup je velmi jednoduchý, bezpečný a probíhá v několika následujících krocích:
1. Vyhledání spojení (zadání místa nástupu a cíle cesty a času odjezdu / příjezdu)
2. Zadání parametrů jízdenky a místenky (typ jízdního dokladu, slevy, a preference místa)
3. Přihlášení (registrace základních údajů o zákazníkovi)
4. Platba kartou (zadání čísla platební karty a realizace transakce)
5. Získání jízdenky (po úspěšné realizaci transakce - zobrazení jízdenky a její zaslání na zadanou e-mailovou adresu)
Vlastní platba kartou probíhá prostřednictvím platebního portálu zabezpečeného špičkovou technologií 3-D Secure, který poskytuje ČSOB a. s. a provozuje Global Payments Europe a.s. Tento systém zamezuje jakémukoli zneužití či úniku citlivých osobních údajů zákazníků Českých drah. Údaje o platební kartě jsou vždy zadávány přímo bance a ČD obdrží pouze výsledek transakce. Akceptovány jsou platební karty systémů MasterCard a VISA vydané bankami v ČR nebo kdekoli v zahraničí (mezinárodní platební karty).
Po zaplacení se jízdenka zobrazí ve formátu PDF přímo na monitoru a zároveň ji zákazník obdrží prostřednictvím e-mailu. Jízdenku si vytiskne a může nastoupit přímo do vlaku bez čekání u pokladny. Jízdenka zakoupená prostřednictvím internetu je nepřenosná a platí pouze ve spojení s osobním dokladem, jehož číslo je zadáno při nákupu, a to pouze ve vlaku a v den, pro který byla zakoupena.
Nejdůležitější informace týkající se eShopu Českých drah:
  • eShop ČD naleznete na adrese eshop.cd.cz;
  • eShop umožňuje vydání jízdenky s místenkou (globální jízdné) na vlaky SC Pendolino a od nového jízdního řádu také na vlaky IC (v rámci vnitrostátní dopravy) a to z a do všech destinací, kde tyto vlaky zastavují a navíc také do tarifního bodu Letiště Praha (v případě spojů SC Pendolino).
  • Jízdenka je vázána na konkrétní místo, konkrétní vlak a na konkrétního cestujícího (je nepřenosná).
  • O tom, které typy karet lze použít, nerozhodují ČD, ale výhradně banka, která kartu vydala. Cestující se musí informovat na infolince své banky. Většinou je možné použít embosované karty Visa nebo MasterCard, některé banky umožňují i Visa Electron nebo Maestro.
  • Cestující předkládá jízdenku ke kontrole ve vlaku spolu s průkazem, jehož číslo vyplnil při nákupu jízdenky (je vytištěno na jízdence).
Jako průkaz lze použít libovolný platný průkaz vydaný státní správou (občanský průkaz, cestovní pas, řidičský průkaz) nebo slevový průkaz ČD, obsahuje-li jméno a fotografii držitele. Uvedený způsob kontroly je maximálně ohleduplný z hlediska ochrany osobních údajů cestujícího - zákazník uvádí pouze číslo průkazu (6-8 číslic bez série), nikoli jeho typ. Nejedná se tak o osobní údaj.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak hodnotíte služby poskytované v ČD-Centru Pardubice hl.n.?(známkujte jako ve škole)

1 43.6% (85)
2 16.9% (33)
3 12.3% (24)
4 12.3% (24)
5 14.9% (29)

Komentáře

1 Michall | E-mail | Web | 28. září 2011 v 5:15 | Reagovat

Pěknej blog

2 BenyY | E-mail | 16. ledna 2017 v 19:18 | Reagovat

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

3 WaclawN | E-mail | 17. ledna 2017 v 20:47 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na cdpardubice.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

4 TomkoX | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 12:32 | Reagovat

Přidal jsem svůj blog do oblíbených

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.