Na jednotku Pendolino bude umístěn velkoplošný portrét Richarda Krajča od světoznámého fotografa Antonina Kratochvila

5. října 2006 v 8:27 |  SC Pendolino

Na jednotku Pendolino bude umístěn velkoplošný portrét Richarda Krajča od světoznámého fotografa Antonina Kratochvila

Ojedinělý projekt odstartoval ve čtvrtek 5. října. Na jednu soupravu rychlovlaku pendolino s pořadovým číslem 007 byla umístěna velkoplošná portrétová fotografie předního českého zpěváka a herce Národního divadla v Praze, Richarda Krajča. Fotografie byla pořízena jedním z nejvýznamnějších světových fotografů - Antoninem Kratochvilem - v interiéru rychlovlaku pendolino mezi Prahou a Ostravou. Richard Krajčo se zařadil po bok předních světových celebrit - jako jsou například Bono Vox ze skupiny U2, herec Jean Reno, herečka Liv Taylorová či zpěvák David Bowie - jejichž portréty rovněž Antonin Kratochvil v minulosti pořídil. Portrét na vlaku pendolino byl pokřtěn za přítomnosti Richarda Krajča, Antonina Kratochvila a členů skupiny Kryštof ve čtvrtek 5. října po příjezdu spoje SC 503 v 11.30 hodin ve stanici Ostrava hlavní nádraží.
Projekt portrétu vznikl z iniciativy Českých drah v návaznosti na letošní ročník tzv. galerijního vlaku, ve kterém probíhala právě výstava fotografií Antonina Kratochvila pod názvem Persona. České dráhy během návštěvy Antonina Kratochvila v ČR při příležitosti vernisáže výstavy jeho fotografií v galerijním vlaku oslovily a zorganizovaly setkání Antonina Kratochvila a Richarda Krajča "PERSONY NA CESTĚ MEZI OSTRAVOU A PRAHOU". Oba se nikdy před tím nesetkali - prvně se viděli až během fotografování ve vlaku pendolino, z kterého vzešla kolekce pěti zcela unikátních fotografií - portrétů Richarda Krajča od Antonina Kratochvila.
Fotografie nesou typický rukopis Antonina Kratochvila - černobílé provedení, tvář či silueta Richarda Krajča vystupující do popředí v interiéru rychlovlaku pendolino - někde výrazněji, jinde spíše jako obrys či v náznacích. Fotografie jako celek nebyly doposud nikde prezentovány - České dráhy představí celou kolekci právě ve čtvrtek 5. října 2006 a jednu z nich umístí v podobě velkoplošného portrétu na bok skříně jednotky s pořadovým číslem 007 rychlovlaku pendolino.
Souprava nejrychlejšího vlaku v České republice se stane prvním "artvlakem" ČD s portrétem předního českého umělce od jednoho z nejvýznamnějších světových fotografů. Celý projekt, který dále podpoří výjimečnou image služby SC Pendolino, je přitom ojedinělý, a to nejen v rámci České republiky.
Projekt portrétu Richarda Krajča na jednotce pendolino naváže na další aktivity z oblasti prestižních kulturních projektů, do kterých se rychlovlak pendolino Českých drah díky své výjimečnosti zapojil. Pendolino ČD se tak například objeví v novém pokračování filmu Jamese Bonda - Casino Royale (již nyní vystupuje v upoutávce, která film propaguje po celém světě); pendolino pravidelně využívají další význačné české i mezinárodní osobnosti - sportovci, umělci, politici - a to jako nejvýhodnějšího způsob přepravy mezi Prahou a Ostravou, kdy rychlovlak tuto trasu zvládne za bezkonkurenční dobu cca 3 hodiny 20 minut. Jízdní doba se od nového jízdního řádu - s platností od 10. prosince 2006 ještě více zkrátí - a to na 3 hodiny 9 minut. Vlaky SC Pendolino současně zamíří do Brna, Bratislavy a Vídně s tím, že na všech těchto spojích bude možné soupravu s portrétem Richarda Krajča vídat.
Doposud služeb vlaku SC Pendolino využili například: prezident ČR Václav Klaus, olympionik Aleš Valenta a další přední čeští sportovci či skupina Čechomor. Vlak SC Pendolino přepravoval také například kolekci vyznamenání bývalého prezidenta České republiky, Václava Havla.
fotografie www.pendolino.cz
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.