Cizinec naboural pendolino na IC 570 Brněnský drak

19. října 2006 v 20:50 | www.vlaky.net |  černá kronika

Cizinec naboural pendolino na IC 570 Brněnský drak


Cizinec za volantem dodávky má na svědomí dopravní nehodu, při které bylo "pokřtěno" pendolino střetem se silničním vozem. Posádku Fordu Tranzit měly podle zpráv Drážní inspekce zavřít závory na kolejích. Nehoda se stala 19.října 2006 v 15.28 hod. v úseku mezi stanicemi Kostěnice a Pardubice v městské části Slovany.

"Světla byla v činnosti a závory spuštěné. Dodávku řídil cizí státní příslušník-občan Holandska.Podle strojvedoucího, který tento vlak řídil, se nezakládá na pravdě, že řidič z místa nehody utekl, jak je publikováno v bulvárních médiích. Jen byl problém se s ním domluvit, neboť Policii musel přijet na pomoc s vyšetřováním tlumočník.. Řidič se podle informací snažil vymanévrovat z pasti, což se mu ale nepovedlo a nakonec z auta utekl, stejně jako jeho spolucestující. Výsledkem kolize bez zranění cestujících v autě i ve vlaku je škoda na pendolinu ve výši asi 70 tisíc korun. Poškození boku dodávky vyčíslili policisté v řádu tisícikorun. Vlaky musely v uvedeném mezistaničním úseku jezdit přibližně hodinu (přesně do 16.20) pouze po jedné koleji.
Stejný přejezd na Slovanech o několik let dříve (zdroj K-Report)
aktualizace:
Pardubice (21.10.2006) - Vyšetřování nehody, při které rychlovlak pendolino ve čtvrtek 19.října 2006 srazil na přejezdu v Dašické ulici osobní automobil, stále není u konce. Vše zatím nasvědčuje tomu, že viníkem je 25letý holandský řidič dodávky Mercedes Benz. " Podle dosavadních výsledků šetření je tato nehoda další v řadě událostí způsobených nezodpovědným a nezákonným jednáním řidičů. Dodávka neměla na přejezdu, který byl plně funkční, co dělat. Skutečnost, že se ocitla mezi spuštěnými závorami, je s největší pravděpodobností důsledkem toho, že řidič nerespektoval výstražné zařízení a vjel na přejezd,kde už svítilo červená světlo,"řekl nám mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj.Podle našich informací byla celková škoda vyčíslena na dvě stě tisíc korun.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí nádraží Pardubice hl.n.?(známkujte jako ve škole)

1 53.3% (139)
2 14.9% (39)
3 10.7% (28)
4 3.4% (9)
5 17.6% (46)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.