Jana Havranová-tvář SC Pendolino

19. srpna 2006 v 23:08 |  archiv
Dívka z plakátu pendolina už má i nabídky z modelingu

Stala se tváří Českých drah v nepřehlédnutelné kampani prezentující nový rychlovlak Pendolino. Dostává nabídky na focení i modeling. Přesto ji stále může každý při cestě pendolinem potkat. Jana Havranová z Bohumína odolala lákavým nabídkám fotografů a zůstává věrná železnici.
"Jste to opravdu vy?" - to je nejčastější otázka, kterou na palubě pendolina půvabná stevardka dostává. "Občas se lidé ptají, jestli se jim můžu podepsat na naše propagační materiály," líčí Jana Havranová další reakce překvapených cestujících, kteří si mysleli, že České dráhy použily na billboardy fotografie najaté modelky.
Aleš Ondrůj: Jana byla trefa do černého
"Od začátku nám bylo jasné, že se Jana může stát tváří pendolina," popisuje mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj začátek modelingové kariéry Jany Havranové. "Bylo naším záměrem, aby člověka, který bude na plakátech, mohli cestující skutečně potkat ve vlaku. A Jana se k tomu skutečně hodila," říká.
"Pro pendolino jsme vybrali devětadvacet lidí, kteří tvoří posádku našich vlaků. Dříve sloužili na různých tratích jako průvodčí, většina pochází z okolí Bohumína a kromě jazykových znalostí museli projít například náročnými psychotesty a školením u Českých aerolinií," popsal Ondrůj.
Popularita, která přišla s vylepením plakátů propagujících pendolino, Janu Havranovou překvapila. "Vedle lidí, kteří chtěli jen podpis, se mě někteří ptali i na to, jestli bych pro ně nechtěla něco nafotit," popisuje další přínos nečekané popularity.
"Jenomže většinou chtěli, abych pro ně fotila zadarmo, a zase tak naivní nejsem. Navíc je modelingová branže hodně tvrdý byznys a kdo nemá ostré lokty, může tvrdě narazit," přidala další důvod, proč zůstala věrná železnici.
Myšlenku na modeling ale úplně nezavrhla. A pomohlo jí k tomu opět pendolino. "Kontaktoval mě jeden pán, který mi navrhl, že mě naučí stát před objektivem, hýbat se a všechno kolem. To je ale nadlouho," přiznala Jana.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak hodnotíte služby poskytované v ČD-Centru Pardubice hl.n.?(známkujte jako ve škole)

1 43.9% (87)
2 16.7% (33)
3 12.1% (24)
4 12.1% (24)
5 15.2% (30)

Komentáře

1 Martin | E-mail | 8. srpna 2007 v 18:11 | Reagovat

Jezdím jako Vl

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.