Jaké jsou priority na železnici?

10. července 2006 v 22:39 |  zajímavosti

Jaké jsou priority na železnici?

Na přelomu měsíců června a července 2006 bylo všemi stranami stvrzeno Memorandum o přípravě staveb železniční infrastruktury v Pardubickém a Královéhradeckém kraji, na kterém se dohodly rady obou krajů na společném jednání v květnu letošního roku.
Text memoranda a tedy i závazek splnit v něm uvedené cíle postupně podepsali za Pardubický kraj vicehejtman Roman Línek, za Královéhradecký kraj hejtman Pavel Bradík, ze Správu železniční dopravní cesty, s.o. generální ředitel Jan Komárek a za Ministerstvo dopravy ČR ministr Milan Šimonovský.
"V tomto memorandu deklarujeme společný zájem na dalším zkvalitnění perspektivního regionálního dopravního systému s výrazným podílem kolejové dopravy a na jeho napojení na dopravní systém v sousedních regionech.
Chceme tak zajistit dopravní obsluhu pro obyvatele i návštěvníky krajů a vytvořit plnohodnotnou alternativu k individuální automobilové dopravě. A také naplnit cíle dopravní politiky České republiky i Evropské unie," řekl vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek.
Společnými cíli je vytvoření regionální dopravního systému zahrnujícího území obou krajů s vybudováním zastávek a přestupních terminálů, zlepšením parametrů železničních tratí a modernizací železničních stanic i racionalizací a výstavbou dálkového řízení na železničních tratích.
"Výrazným cílem je modernizace a zkapacitnění páteřní železniční tratě Chrudim - Pardubice - Hradec Králové - Jaroměř včetně výstavby MEDLEŠICKÉ SPOJKY, dále modernizace železniční stanice Ústí nad Orlicí a elektrizace tratě Letohrad - Lichkov.
V rámci výhledových priorit budeme sledovat zejména modernizaci tratě Jaroměř - Náchod a zkapacitnění železničních tratí zatížených souběhy příměstské i dálkové dopravy. Chceme také vytvořit bezbariérové prostředí, aby po železnici mohly cestovat i osoby se sníženou schopností pohybu a orientace," vyjmenoval záměry Ivo Toman, náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za dopravu.
Pro realizaci těchto a dalších cílů se zúčastněné strany rozhodly vytvořit pracovní skupinu. Dosáhnout výsledků chtějí v období 2007 - 2013.
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Vítáte zřízení soukromé bezpečnostní agentury v UŽST Pardubice hl.n.

ano - nemám pocit bezpečí 19.6% (20)
ano - ale cítím se bezpečně 43.1% (44)
ne - prostory UŽST jsou bezpečné 6.9% (7)
ne - jsou to vyhozené peníze 5.9% (6)
pořádek má zajistit Policie 24.5% (25)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.