České dráhy rozšiřují eShop

30. června 2006 v 17:51 |  služby pro cestující
České dráhy rozšiřují eShop
od 1. července půjde zakoupit jízdenky elektronickou cestou i na vybrané spoje InterCity
5. prosince 2005 České dráhy oficiálně uvedly do provozu eShop -internetový portál pro prodej cestovních dokladů pro vlaky SC Pendolino. České dráhy a spoje SC Pendolino se tak díky kvalitě spojení, rychlosti a internetovému prodeji cestovních dokladů zařadily mezi špičkové produkty evropské železniční přepravy.
V rámci dalšího rozvoje služeb pro zákazníky rozšiřují České dráhy portfolio produktů, na které si lze zakoupit cestovní doklady elektronickou cestou. Od soboty 1. 7. 2006 bude prostřednictvím eShopu ČD možné zakoupit nově jízdenky za obyčejné a zákaznické jízdné (cena včetně rezervace místa) také na dva páry IC vlaků (IC 540/541 Hutník, IC 586/587 Jan Perner), a to z a do všech stanic, kde tyto vlaky zastavují. U vlaků IC je nákup jízdenek prostřednictvím eShopu možný do nekuřáckých vozů první i druhé třídy; samozřejmostí je také možnost nákupu jízdenek s aplikací základních slevových modelů.

Elektronický obchod eShop ČD je všem zákazníkům k dispozici 24 hodin denně a jízdenku včetně rezervace si zde mohou zakoupit až 60 dní před plánovanou cestou a nejpozději 1 hodinu před odjezdem vlaku z nástupní stanice. Celý nákup je velmi jednoduchý, bezpečný a probíhá v několika následujících krocích:
1. Vyhledání spojení (zadání místa nástupu a cíle cesty a času odjezdu / příjezdu)
2. Zadání parametrů jízdenky a místenky (typ jízdního dokladu, slevy, a preference místa)
3. Přihlášení (registrace základních údajů o zákazníkovi)
4. Platba kartou (zadání čísla platební karty a realizace transakce)
5. Získání jízdenky (po úspěšné realizaci transakce - zobrazení jízdenky a její zaslání na zadanou e-mailovou adresu)
Vlastní platba kartou probíhá prostřednictvím platebního portálu zabezpečeného špičkovou technologií 3-D Secure, který poskytuje ČSOB a. s. a provozuje Global Payments Europe a.s. Tento systém zamezuje jakémukoli zneužití či úniku citlivých osobních údajů zákazníků Českých drah. Údaje o platební kartě jsou vždy zadávány přímo bance a ČD obdrží pouze výsledek transakce. Akceptovány jsou platební karty systémů MasterCard a VISA vydané bankami v ČR nebo kdekoli v zahraničí (mezinárodní platební karty).
Po zaplacení se jízdenka zobrazí ve formátu PDF přímo na monitoru a zároveň ji zákazník obdrží prostřednictvím e-mailu. Jízdenku si vytiskne a může nastoupit přímo do vlaku bez čekání u pokladny. Jízdenka zakoupená prostřednictvím internetu je nepřenosná a platí pouze ve spojení s osobním dokladem, jehož číslo je zadáno při nákupu, a to pouze ve vlaku a v den, pro který byla zakoupena.
Nejdůležitější informace týkající se eShopu Českých drah:
eShop ČD naleznete na adrese eshop.cd.cz ;
  • eShop umožňuje vydání jízdenky s místenkou (globální jízdné) na vlaky SC Pendolino a vybrané vlaky IC a to z a do všech destinací, kde tyto vlaky zastavují a navíc také do tarifního bodu Letiště Praha (v případě spojů SC Pendolino).
  • Jízdenka je vázána na konkrétní místo, konkrétní vlak a na konkrétního cestujícího (je nepřenosná).
  • O tom, které typy karet lze použít, nerozhodují ČD, ale výhradně banka, která kartu vydala. Cestující se musí informovat na infolince své banky. Většinou je možné použít embosované karty Visa nebo MasterCard, některé banky umožňují i Visa Electron nebo Maestro.
  • Cestující předkládá jízdenku ke kontrole ve vlaku spolu s průkazem, jehož číslo vyplnil při nákupu jízdenky (je vytištěno na jízdence). Palubní personál ověří:
A) zda se podoba cestujícího shoduje s fotografií na průkazu
B) zda se jméno na jízdence shoduje se jménem na průkazu
C) zda kontrolní kód na jízdence má správnou hodnotu - ten je totiž unikátní pro každou jízdenku.
Jako průkaz lze použít libovolný platný průkaz vydaný státní správou (občanský průkaz, cestovní pas, řidičský průkaz) nebo slevový průkaz ČD, obsahuje-li jméno a fotografii držitele (karta Z, Junior pas, Senior pas). Uvedený způsob kontroly je maximálně ohleduplný z hlediska ochrany osobních údajů cestujícího - zákazník uvádí pouze číslo průkazu (6-8 číslic bez série), nikoli jeho typ. Nejedná se tak o osobní údaj.
Novinky25.9.2006

Prodej jízdenek v eShop ČD byl rozšířen na další vlaky -
EC Vyšehrad, IC Brněnský drak a IC Leoš Janáček!
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak hodnotíte služby poskytované v ČD-Centru Pardubice hl.n.?(známkujte jako ve škole)

1 43.9% (86)
2 16.8% (33)
3 12.2% (24)
4 12.2% (24)
5 14.8% (29)

Komentáře

1 Agass | 9. března 2013 v 23:16 | Reagovat

Ušetřit ještě více můžete také díky slevovým kupónům, nejvíce jich je na http://slevovykupon.net/

2 SALABA | E-mail | 3. března 2014 v 7:16 | Reagovat

DOBRÝ DEN. MÁM DOTAZ : PŘESTOUPÍM NA PENDOLÍNO V PRAZE SMĚREM NA CHEB,ZAPLATÍM,DLE INFORMACÍ NA INTERNETU,ZA MÍSTENKU  KČ 70.-...........  PŘESTOUPÍM NA PENDOLINO V PLZNI A TAM UŽ MÍSTENKU DO CHEBU NEPOTŘEBUJI !!  CO SE STANE,KDYŽ SI MÍSTENKU ZAKOUPÍM, Z PRAHY JEN DO PLZNĚ?  DÍK ZA ODPOVĚĎ A VYSVĚTLENÍ TOHOTO "VÝMYSLU" NĚJAKÉ "POMAZANÉ " HLAVY.  SALABA

3 Alča | Web | 17. března 2015 v 21:42 | Reagovat

Doporučuji přírodní kosmetiku Oriflame. Já sama jsem se zaregistrovala na www.oricosmetics.cz , kde jsem ke své registraci získala dárky zdarma a také vzorečky.

4 luke | Web | 18. června 2015 v 15:12 | Reagovat

online pujcky moravský krumlov [:tired:]

5 sundbom | Web | 19. června 2015 v 6:26 | Reagovat

pujcky do hodiny :-)

6 schoolgirls | Web | 9. září 2016 v 0:56 | Reagovat

nebankovní půjčka online stochov :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.