První nehoda spoje SC

4. května 2006 v 22:36 |  černá kronika
Na přední části vlaku byly zbytky lidského těla! Vlak přitom srazil člověka už v Týnci nad Labem. Odtamtud je to do Pardubic 29 kilometrů.
"Myslela jsem, že je to nějaké zvíře. Když jsem na předním nárazníku uviděla utrženou ruku a kus kabátu, udělalo se mi zle," chvěla se hrůzou cestující, která čekala v Pardubicích na vlak.
Teprve v Pardubicích se zjistilo, že rychlovlak se střetl s důchodcem (78) u Týnce nad Labem. Zatímco neopatrný muž, který přecházel kolejiště, střet nepřežil, Pendolino vyvázlo ze své první nehody jen s "přeraženým nosem".
Strojvůdce si srážky vůbec nevšiml. "Takové věci se bohužel stávají i u jiných vlaků, než je Pendolino," řekl mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar. Podle něj jel rychlovlak v okamžiku srážky rychlostí 160 km/h.
"Se střety s překážkami či zvířaty se počítá. Ohrožené díly jsou laminátové a rychle vyměnitelné," podotkl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.
Pochroumané Pendolino bylo odstaveno v Olomouci. "Počkalo na cestující zvláštního vlaku z Ostravy a pak s nimi pokračovalo do Prahy. Harmonogram provozu Pendolina není nijak ohrožen," dodal Šťáhlavský.
Autor: Pavel Ryšlink (7. 1. 2006)
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.